Duettide konkurss

Üleriigiline Duettide Konkurss korraldati Viljandi Muusikakoolis esimest korda 2011. aasta aprillikuus.

Konkurss kasvas välja Saaremaa Ühisgümnaasiumi korraldatud konkursist, kus duettide võistlus eksisteeris väikese osana solistide konkursi raames. Kuna SÜG võistlusel puudusid erinevad vanusegrupid, siis erinevate laulustuudiote õpetajatega toimunud arutelu tulemusena sündis mõte korraldada duettide laulukonkurss vanusegruppide kaupa (IV-VI, VII-IX, X-XII klass).  Seega sündis duettide konkurss Viljandis täiesti uutel alustel ning on toonud igal aastal kokku arvukaid duette üle kogu vabariigi. Konkurssi hindab professionaalne žürii ja lauljate käsutuses on saateansambel. Konkursi peakorraldajaks on Viljandi Muusikakooli laulustuudio vanemõpetaja Hedi-Kai Pai. Konkursi heaks toimumiseks aitavad kaasa Viljandi Muusikakooli õpetajad ja laulustuudio õpilased.

Konkurssi toetavad rahaliselt Viljandi Linnavalitsus, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapitali Viljandimaa Ekspertgrupp ja arvukad sponsorid.