Riivo Jõgi

Näiliselt mängleva kergusega juhatab ta proovidel sajaliikmelist noortekollektiivi neli tundi järjest.

Igal orkestrandil ja  kooriliikmel jääb mulje, et dirigent on just tema jaoks kollektiivi ette seatud, sest tal on ka kooripartiide sõnad peas (Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri juurde kuulub ka orkestri koor).

Ta oskab luua sellise meeleolu, et muusikud tulevad hea meelega ka järgmisesse proovi.

Esinemistel oskab ta noori motiveerida endast parima anda – ikka oma mõnusa huumorimeele, artistlikkuse ja šarmiga.

Ta on suure meeskonna juht, kes tegutseb nii protsessi atraktiivsuse kui lõpptulemuse kunstilise täiuslikkuse saavutamise nimel.

Ta on Riivo Jõgi, kes aastal 2016 viis Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri nii Tallinna Vanalinna Hansapäevadele, Daugavpilsi rahvusvahelistele noorte ja amatöörorkestrite festivalile, 1. oktoobril Rahvusvahelisel Muusikapäeval meeleolukale kontserdile Viljandi Centrumi kaubanduskeskusesse kui ka Viljandimaa aastalõpu suurimale muusikasündmusele – muusikakooli kollektiivide Pauluse kiriku jõulukontserdile.

Pauluse kirikus oli aga sama palju rahvast kui mahutab Estonia kontserdisaal  ja pärast viimast lugu tõusis kogu publik kolme sekundiga püsti ning jätkas seistes aplodeerimist !!!

Tonio Tamra

Viljandi Muusikakooli direktor,