Viljandi muusikud Hispaanias

20.-28. oktoobril 2017 a. toimub Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri, orkestrikoori ning Viljandi Muusikakooli puhkpilliorkestri kontsertreis Hispaaniasse.

Hispaanias Pamplonas võtab Viljandi kollektiivid vastu Barañaini Muusikakooli orkester.

Reisi eesmärk on tutvustada eesti muusikat, mängida üheskoos sealset muusikat ja arendada sidemeid kahe maa noorte vahel. Kontserdid toimuvad Pamplona Konservatooriumis ja Barañaini kontserdimajas.
Aasta pärast on koostööprojekti raames planeeritud Barañaini orkestri külaskäik Eestisse.

Reisi algatas ning kontaktide loomisel oli abiks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval. Ühisprojekti on heaks kiitnud nii Eesti saatkond Madriidis kui ka Hispaania saatkond Tallinnas.

Kontsertreisi rahastavad lapsevanemad, Viljandi linnavalitsus, Võhma linnavalitsus, Viljandi Omavalitsuste Liit, Viljandi Maavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Barañaini linnavalitsus, eraettevõtjad ning kollektiivid ise omateenitud vahenditest.

Tervituspilt Kataloonia pealinnast Barcelonast, kus tehti väike vahepeatus.