Rahvusvaheline Muusikapäev

Ilusatel asjadel on kombeks traditsiooniks saada. Nii kutsub Eesti Muusikanõukogu juba kolmandat aastat 1. oktoobril kõiki Rahvusvahelisele Muusikapäevale. Sel päeval juhime suurejoonelise kontserdiprogrammi kaudu tähelepanu muusika tähtsusele meie igapäevaelus.

Muusikapäeval toimub üle terve Eestimaa enam kui 200 tasuta lühikontserti ja põnevad lisaprogrammid. Kuulamisrõõmu võib kogeda nii traditsioonilistes kui ebaharilikes kohtades, mis 1. oktoobril kontserdipaikadeks vormuvad. Muusikapäeva kontserdid on keskmiselt 30 minutit pikad ning toimuvad päevasel ajal. Päevale paneb punkti iga-aastane Muusikapreemiate tseremoonia, mida saab algusega kell 19 jälgida ETV otseülekande vahendusel telepildis või kuulata Klassikaraadiost. Muusikapäev on heatahte ettevõtmine, mille õnnestumisele aitavad kaasa sajad muusikud, kontserdipaigad, koostööpartnerid ja toetajad.

Viljandi Muusikakooli õpilaste ja õpetajate esinemised:
10:00 Viljandi Päevakeskus
11:00 Viljandi Gümnaasium
11:30 Viljandi Vaba Waldorfkool
12:25 Viljandi Paalalinna Kool
17:00 Viljandi Centrumi kaubanduskeskus (Viljandi Noorte Sümfooniaorkester)

Rohkem infot muusikapäeva kohta saad lugeda SIIT