Mudilaskoor

Viljandi Muusikakooli Mudilaskoor asutati aastal 2010. Koori dirigent on Kadi Ritsing.

Kooris on erinevatel aastatel laulnud 16- 27 lauljat.

Proovid toimuvad korra nädalas ja võimalusel teema ka koorilaagreid.

Sellel kevadel toimus koorilaager Heimtali põhikoolis, kus lisaks laulmisele külastasime ka hobusekasvatus ja õhtul toimusid lahedad mängud kuni õise pidžaamapeoni.

Mudilaskoori eesmärk on anda lastele tervislik ja jätkusuutlik häälekasutuse oskus, armastus meie koorikultuuri vastu, oskus tunda rõõmu laulmisest ja kooskäimisest, samuti heast rutiinist.

Kuna mudilaskoori satub laps kooriliikidest kõige esimesena, siis just siin on oluline lapses tekitada armastust laulmise ja koorikultuuri vastu.

Viljandi Muusikakooli mudilaskoor on võtnud osa kõigist üldlaulu-ja tantsupidudest alates aastas 2010 ja ettelaulmisel saavutanud alati I kategooria.

Lisaks oleme koos laulnud väga heade eesti kooridega nagu Tartu Akadeemiline meeskoor, Viljandimaa Kammerkoor ja meeskoor Sakala.

Samuti võtsime 2014.a. osa Pop/jazz kooride konkurssfestivalist LAULURAGIN, kus saavutasime eripreemia.