26.–28. jaanuarini Kuressaares kestnud 12. noorte lauljate võistlus "Solistica" oli Viljandi Muusikakoolile rõõmu pakkuv

Oma esitused olid demovooru saatnud 241 lauljat, kellest finaalvõistlusele valiti 60. Võisteldi kolmes vanuserühmas: IV–VI klass, VII–IX klass ja X–XII klass.

Finaalis tuli ette kanda üks Eesti autori laul.

Viljandi Muusikakooli esindanud Karl-Vahur Vingisaar valis selleks autorite Olav Ehala ja Leelo Tungal loodud laulu „Põlev puu". Karl- Vahuri õpetaja on Maarika Reimand.

Konkursil antakse välja 6 auhinnalist kohta ning mitmeid eripreemiaid.

Karl-Vahur Vingisaar pälvis X–XII klasside arvestuses väärika 4.koha.

Lauljaid hindas žürii koosseisus Anett Kulbin, Urmas Lattikas, Priit Pajusaar, Susanna Aleksandra Veldi, Sirje Medell, Mick Pedaja ja Uudo Sepp. Noortele lauljatele jagas näpunäiteid Kadri Voorand.

Palju õnne ka meie muusikakooli õpilasele Marcella Emilie Soonikule, kes harjutab laulmist muusikastuudios Cantabile õpetaja Hedi-Kai Pai juhendamisel. Marcella oli kogu konkursi parim, pälvides grand prix'auhinna.