Harry Illak peadirigent aastatel 2003 - 2014

Harry Illak töötas Viljandi Muusikakoolis aastatel 2003-2014 sümfooniaorkestri ja puhkpilliorkestri dirigendina.

H. Illak kuulus töögruppi, mis asutas 2003.a. sügisel Viljandi Noorteorkestri.

Aasta hiljem reformis ta põhjalikult Viljandi Muusikakooli puhkpilliorkestri tööd, võttes mängima lapsed alates II klassist. Puhkpilliorkester saavutas 2005.a. orkestrite võistumängimisel Tabasalus muusikakoolide kategoorias III koha.

2006.aastal kuulus Harry Illak Viljandimaa laulupidu korraldavasse komisjoni.

Illaku juhitavad orkestrid on esinenud Eesti Vabariigi aastapäeva aktustel Ugala teatris, Viljandi kirikutes ja koolides ning laulupidudel ja puhkpillimuusikapäevadel.

2005-2006 hooajal asutati Viljandi Noorteorkestri juurde ka neidudekoor. Orkestri, koori ja solistidega kanti ette Karl Jenkinsi vokaalsümfooniline suurvorm "Adiemus".

Kokku toimus kolm kontserti – Jõgeval Alo Mattiiseni muusikapäevadel, Viljandi Hansapäevadel ja Tartu Hansapäevadel. Viimase kontserdi produtseeris Eesti Kontsert.

Harry Illaku fenomenaalsus peitub tema oskuses töötada lastega, kes teevad pillimängu õppimisel alles esimesi samme. Samas oskab ta läbi mängulisuse saavutada kunstiliselt nauditava kvaliteedi ehk samavõrra tähtsad on protsess ise kui lõppeesmärk.