Orkestrikoorist

Viljandi Muusikakooli neidudekoor loodi 2005.aastal.

Koori loomine on tihedalt seotud sümfooniaorkestri tegevusega. Otsides Viljandi Noorte Sümfooniaorkestrile uut ja põnevat repertuaari, tekkis direktor Tonio Tamral mõte ette kanda K. Jenkinsi „ Adiemus". Tegemist on 9-osalise teosega, kus osalevad orkester ja lauljad. Lisaks solistidele nägi produtsent võimalust kasutada ka koori.

 

Koos orkestriga on kooril olnud palju esinemisi, näiteks laulis neidudekoor Pärimusmuusika Aida avamisel, suurejooneline ülesastumine oli 2011.a suvel Viljandi Hansapäevadel, kus esineti koos VNSO-ga Tulemuusika kontsert-show´l.

2009. aasta suvel toimus VNSO ja neidudekoori kontsertreis Hollandisse ja Saksamaale.

 

Koor on pälvinud läbi mitme hooaja koorikonkurssidel I kategooria.

Siin laulavad noored tervest Viljandi maakonnast, muusikakooli vilistlased sõidavad proovidesse kaugemaltki, näiteks Tartust ja Tallinnast.

Muusikakooli koor pakub võimalust laulda aastas kuni 30 laulu, mis on võimalik tänu lauljate noodilugemisoskusele.

Repertuaari on kuulunud eesti autorite Saare, Tormise, Ernesaksa, Sisaski, Ehala, Härma ning Tonio Tamra jpt. kõrval ka Borodini, Mozarti ja Haydni teoseid. Samuti on lauldud pop-lugude seadeid.

 

Neidudekoor on osalenud mõlemal popkooripeol Tartus, esinetud on ka Estonia kontserdisaalis isadepäeva pidulikul kontserdil.

Neidude hääled kõlasid tantsijatele 2009.a toimunud laulu-ja tantsupeol, kus nad said osaleda Tonio Tamra poolt tantsupeolistele loodud teose salvestamisel.

 

2011/2012 hooaja tähtsamad esinemised olid Viljandi Muusikakooli suurte kollektiivide jõulukontsert Pärimusmuusika Aidas, Tonio Tamra ja Bert Langeleri suur juubelikontsert "TOBE 100" samas kohas märtsikuus, Mart Saare 130. sünniaastapäevale pühendatud kooride kontsert Viljandi Maagümnaasiumi aulas ja Viljandimaa juubelilaulupidu juuni alguses.

 

Neidudekoor sai 2012/2013 hooajal uue nime: Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri koor.

Selle aasta üks olulisem kontsert oli 24. veebruaril toimunud EV aastapäeva tähistamine Ugala teatris koos kõigi Viljandi huvikoolidega. Kunst, liikumine, muusika, sport, kaasaegse tehnoloogia lahendused - kontsert oli tõepoolest väga köitev, vaatemänguline ja haarav.

Oluline oli ka esinemine kontserdil "Südaöised sünfoonikud", mis toimus Viljandi Hansapäevade raames 2013.a juunis.

Hooaeg kulmineerus muusikakooli puhkpilliorkestri, sümfooniaorkestri ja koori teise kontsertreisiga. Seekord külastati Austriat, kus meie hiigelkollektiiv (reisil oli 100 noort muusikut) andis kolm kontserti, neist viimast oli kuulamas ligi 700 inimest.

 

Uuel hooajal jätkub koostöö VNSO-ga. Hooaja peamine eesmärk on valmistuda laulupeoks. Ei puudu ka armsaks saanud traditsioon - jõulukontsert koos ühe kuulsa eesti lauljaga. Kindlasti osaletakse Viljandi uue laululava avamistseremoonial.

 

Koor ootab uusi lauljaid!

Proovid toimuvad esmaspäeva õhtuti ning aeg-ajalt laupäeviti. Soovitatav on noodistlugemise oskus.

 

Anna oma huvist teada kooli e –posti aadressil: info@viljandimuusikakool.ee

 

 

Maarika Reimand

VNSO koori dirigent