Eesti noorte lauljate konkurss "Solistica 2016"

22.–24. jaanuaril toimus Kuressaare Gümnaasiumis Saaremaal eesti noorte lauljate konkurss "Solistica 2016".

Viljandi Muusikakooli lauljad esinesid Solistical hästi.
4.-6. klassi vanusegrupis osales demovoorudest edasisaanutena 16 lauljat. (Eelvooru saadeti 41 demo). Meie lauljatest osalesid: Greta Raudsepp, Elinor Luik ja Maarja Õmblus. Igas vanusegrupis anti välja 6 kohta. Žürii jagas ka eripreemiad:

Elinor Luik oli kogu võistluse noorim osaleja. Talle omistati Noorima osaleja eripreemia, lisaks väga hea esituse eest (pani üldse ainukesena kogu võistlusel rahva kaasa plaksutama) "Laulurõõmu" preemia.

Maarja Õmblus saavutas 4.-6. klasside vanusegrupis 5.-6. koha. Lisaks sai Maarja laulustuudio FA-diees eripereemia laulu väga hea esituse eest. Õpetaja Hedi-Kai Pai sai žürii eripreemia õpilaste hea juhendamise ja "Eakohase repertuaari valimise" preemia.