Sisseastujale

Viljandi Muusikakooli AVATUD USTE PÄEV toimub 6. mail 16.00-19.00.

Pillide tutvustus!  Muusikaline aaretejaht! Kontserdid kell 16.30 ja 17.30!

Uute kooliealiste (1.-12. klassi) õpilaste konsultatsioonid ja vastuvõtukatsed 2024/2025 õppeaastaks toimuvad 3. ja 4. juunil 2024 Viljandi Muusikakoolis, Jakobsoni tn 16.

Kuidas käib sisseastumine?

1. Esita sisseastumisavaldus

Sisseastumisavaldus asub SIIN

Avaldus PDF formaadis tuleb alla laadida, täita ja digiallkirjastada ning saata aadressile info@viljandimuusikakool.ee hiljemalt 31. maiks 2024.

1. Registreeru konsultatsioonile-vastuvõtukatsele.

Vastuvõtu korraldus: igale lapsele toimub individuaalne 15-minutiline konsultatsioon, kus harjutatakse läbi katsel tehtavad analoogsed harjutused. Konsultatsioonile järgneb kohe vastuvõtukatse, mis vastuvõtukomisjoni jaoks salvestatakse.

Konsultatsiooni ja katse viib lapsega läbi üks õpetaja.

Vastuvõtt toimub 3. ja 4. juunil ajavahemikus 10.00-19.00.

Vastuvõtule palume registreeruda hiljemalt 31.05, helistades telefonil 55547055.

1. Soorita vastuvõtukatse.

Vastuvõtt toimub musikaalsuskatsete alusel, kus vastuvõtukomisjon hindab lapse muusikalist kuulmist, mälu, viisipidamist ja rütmitunnet.

Palume ette valmistada mõni lihtne ilma saateta lastelaul (näiteks „Kus on minu koduke", „Hiiretips", „Hanepojad", „Juba linnukesed", „Uhti-uhti uhkesti" jne).

Varasem muusikaline ettevalmistus ei ole nõutud.

1. Hindamine ja tulemused.

Vastuvõtukomisjon hindab katseid (salvestusi) 5. juunil.

Vastuvõtu aluseks on komisjoni poolt tehtud ettepanek, mille kinnitab direktor.

Vastuvõtt toimub üldise pingerea alusel. Punktitabeleid vastuvõtukomisjon ei avalikusta.

Pilli määramise aluseks on sisseastumiskatsete tulemused ja avalduses olev soov esimesele pillivalikule. Kui esimesele pillivalikule ei ole võimalik õpet pakkuda (kohad on täis), pakutakse lapsele vabade kohtade olemasolekul teist või kolmandat pillieelistust.

Uute õpilaste vastuvõtt toimub nii algõppesse kui ka stuudiotesse: klaveristuudiosse, kandlestuudiosse, löökpillistuudiosse ja puhkpillistuudiosse.

Tulemused tehakse teatavaks kooli kodulehel 10.juunil 2024.

Kui laps on Viljandi Muusikakooli vastu võetud, kuid tema elukoht rahvastikuregistri järgi ei ole Viljandi linn, palume elukohajärgsest vallavalitsusest küsida garantiikiri õppekoha tasu maksmise kohta.

Muusikakoolis saab õppida:

Klahvpille: klaver, klavessiin, orel

Keelpille: viiul, vioola (algõpe viiuliga), tšello, kontrabass (alates 12. eluaastast)

Puhkpille: eufoonium, fagott, flööt, klarnet, metsasarv, oboe, plokkflööt, saksofon, tromboon, trompet, tuuba

Näppepille: basskitarr (alates 12. eluaastast), kannel, kitarr, harf

Lõõtspillid: akordion, lõõts, karmoška

Löökpille ja Laulu

Abiks pillivalikul: http://pilliportaal.kultuur.ut.ee/

Eelastmesse (4-7-aastased eelkooliealised lapsed) ja helitehnoloogia õppekavale toimub vastuvõtt septembris.

Täiskasvanuõppesse võtame avaldusi vastu terve õppeaasta vältel.

Põhjalikum info õppimisvõimaluste kohta on leitav õppekavast.

Küsimuste korral palume ühendust võtta e-posti aadressil info@viljandimuusikakool.ee või helistades telefonil 55547055.